איך לתרגם את הייעוד שלך למקור פרנסה בשפע?
איך לתרגם את הייעוד שלך למקור פרנסה בשפע?

 

כדי לדעת לתרגם את הייעוד שלי למקור פרנסה בשפע,

אצא מכמה הנחות יסוד/ מיתוסים:

בשביל להרוויח כסף צריך לעבוד קשה. – התפיסה הרווחת שאם אני בייעוד שלי, אז אני עוסקת במה שקל לי, טבעי לי, נח לי ולכן כנראה לא אעשה מזה כסף ובטח לא בשפע, כי בשביל להרוויח כסף והרבה צריך לעבוד קשה והמון.
א"א להנות וגם להרוויח כסף. – אם צריך לעבוד קשה והרבה אז בטח הנאה לא יכולה להתחבר עם עבודה. עבודה זה קשה. והנאה זה פאן. וזה לא הולך יחד.
להתפרנס מהייעוד זו פריווילגיה ליחידי סגולה. – כמו לעסוק בתחביב/אומנות ולהרוויח כסף, המציאות שרוב האומנים כותבים/מציירים/מנגנים למגירה וכן הלאה, כי מאד קשה להפוך את התחביב הזה למקור פרנסה.
כדי לייצר עסק מהייעוד צריך הרבה השקעה, זמן, אנרגיה… ובזמן הזה צריכים גם להתפרנס. – אז זה לא רלוונטי לרובינו, אולי כאשר נצא לפנסיה, נזכה בלוטו, או שנצליח לחסוך הרבה כסף בצד. עסק דורש מיומנויות רבות, ככל שיש לנו יותר מהם נוכל להתניע מהר יותר וככל שנצטרך ללמוד/לרכוש את הידע או המיומנות או לשלם לאחרים שיעשו, העסק יתפתח בקצב שלנו ושל המשאבים הקיימים לרשותינו.

אז כדי להתפרנס מהייעוד קודם כל ננפץ את המיתוסים הללו:

לעבוד קשה או קל זה ענין של גישה/תפיסה.- באותו מקום עבודה, אנשים שעושים את אותה עבודה יהיו את אלו הקלילים שקמים בבוקר עם חיוך, מגיעים לעבודה שותים את הקפה, מתיישבים בתנוחת חוף הים, ועובדים. ויש את אלו שקמו על רגל שמאל, קשה להם לקום, הקפה לא טעים, כלום לא הולך להם, ומגיעים זעופים וממורמרים, החיים קשים… ויושבים בלי לנשום, ודרוכים על הכסא ח"ו לא להשען.

לכן, יש אנשים שלא משנה במה הם עובדים, הם הופכים את זה לעבוד בכלל יכול לאירוע חברתי. וכל אינטראקציה עם אנשים תהיה זורמת ונעימה. וגם את המשימות שהם פחות אוהבים הם מוצאים את הדרך לעשות בצורה הרבה יותר נעימה ונינוחה.

ככל שנהנים יותר אפשר להרוויח יותר כסף.- כסף זה אנרגיה, וכשאנחנו באנרגיה גבוהה אנחנו מושכים הרבה כסף.
אנחנו צריכים להתפרנס, וכמה כסף יהיה לנו נגזר בר"ה, לא משנה במה נעבוד. בכל עבודה נרוויח את אותו כסף, העבודה זה רק ההשתדלות והכסף זה התוצאה, בכל מקצוע יש אנשים שעושים ים כסף ויש אנשים שלא מצליחים לא משנה מה, וזה לא תמיד קשור לכשרון או לידע והמיומנות המקצועית.

אז תכלס, איך אתרגם את הייעוד שלי לכסף?

להחליט שהעיסוק בייעוד שלי, זה העסק שלי או מקור הפרנסה שלי ולא משהו אחר. וזו הדרך שאני רוצה להרוויח כסף. ולהתחיל מהיום. גם אם זה ייקח כמה שנים לא להתייאש מראש, ללכת בעקביות, התמדה ונחישות וללכת את כל תנאי הדרך, את המישור, העליות, החצץ והשביל הסלול. ולדעת שאני מוכנה לשלם כל מחיר בדרך, למשל חוסר וודאות, לצמצם קצת בהוצאות, לקחת הלוואות, לגור בבית קטן וכן הלאה. כככל שההחלטה שלי תהיה חזקה יותר כך האמון שלי יגדל וזה ידרוש ממני לעשות פעולות יותר עקביות ויותר נחושות עד שאצליח בעז"ה.

 

שלא תבינו לא נכון, אני לא אומרת מחר לעזוב את העבודה ולפתוח עסק בייעוד, אני לא בעד לעשות שינויים דרסטיים שהם לא הכרחיים. בעיני הכי נכון לעשות שינויים כאלו לאט ובטוח.

להתחיל במקביל ולאט לאט להוריד שעות כשכירה ולעבוד שעות נוספות בעסק עד שהעסק יציב ומכניס יותר כסף מהמשכורת.

לבסס את העסק שלי על החוזקות שלי. שהציר המרכזי בשירות שאני נותנת בעסק יתבסס על הדברים שאני הכי חזקה בהם.
לדייק את החוזקות שלי למשהו ייחודי רק לי. ובכך לבלוט מעל המתחרים.
לבנות תוכנית עסקית אסטרטגית שמתאימה לי באופן אישי.

מי לא יכול לעסוק בייעוד?

מי שלא מאמין  בעצמו או בייעוד שלו.

פחדנים ולוזרים, או אלו שמוותרים בקלות. ולא מוכנים להתמודד ולשלם את המחירים בדרך להצלחה.

ולאמיצים שבינינו: שיודעים לקחת החלטות בחיים ומסוגלים לנוע בנחישות והתמדה לא משנה מה יקרה בדרך. מצאתי פתרון ודרך נוספת להתחיל אתכם את המסע כמעט ללא עלות.

כרגע אני עובדת גם כיועצת עסקית של מעוף, וניתן לקבל שעות ייעוץ לפתיחת מיזם/עסק בעלות סמלית בלבד.

ניתן להתקשר למשרדי מעוף בירושלים ולבקש  שאני אתן לכם את הייעוץ המקצועי.

ניתן להתקשר למשרדי מעוף בטל: 076-8844822

נשתמע,

נאוה.

פוסטים אחרונים :

דילוג לתוכן